Olimpiada Kostka 2017

Un miler d'alumnes del Kostka han tingut cita durant aquest matí a la Mar Bella per gaudir de l'Olimpíada esportiva.

| 19-04-2017

Enguany hem organitzat la 42a edició de l’Olimpíada; és una activitat lúdica-esportiva dirigida a tots els alumnes des de 1r de Primària fins 4t d’ESO, Batxillerat ajuda en l'organització, de la nostra escola Jesuïtes Gràcia.

En aquesta activitat els nostres alumnes participen en proves atlètiques durant el matí a les pistes del Complex Esportiu La Mar Bella i el camp de futbol “Agapito Fernández”.

Més d'un miler de nens i nenes hi han participat realitzant totes les activitats que el professorat de la nostra escola ha organitzat i que ha tingut el suport dels alumnes de Formació Professional de Jesuïtes Sarrià – Sant Ignasi i dels nostres alumnes de Batxillerat.

Les activitats han tingut lloc a:

  • Pista d’atletisme
  • Gespa central de la pista d’atletisme
  • Pavelló poliesportiu
  • Camp de futbol Agapito
  • Platja

Els alumnes de Primària han realitzat 4 activitats. A Cicle Inicial han pogut fer activitats lúdiques a la zona de la gespa i Cicle Mitjà i Superior han pogut fer una activitat atlètica i tres d’esportives.

Els alumnes d’ESO han pogut realitzar esports de caire competitiu.  Han pogut escollir entre tres activitats: una prova atlètica, un esport de raqueta i un esport col·lectiu.

L’objectiu principal de l’Olimpíada Kostka és poder realitzar una activitat física lúdic-competitiva amb la participació de les etapes de primària, secundària i primer de batxillerat (com ajudants aquests darrers).