Escoles de Jesuïtes de Bèlgica venen a veure el nostre MOPI

Les escoles Centre Scolaire Saint Benoit Saint Servais (Liege/Lieja), Saint Michel (Bruxelles/Bruselas) i Sacré Coeur (Charleroi), vénen a conèixer l'H2020. 
| 28-02-2018
 
Són professors i directius d'aquestes 3 escoles que ja han fet trobades prèvies a Bèlgica i creuen que el nostre model és un referent i d'on poden treure idees per traspassar-ho al seu context. I el més important, són Jesuïtes, per tant, partim de la mateixa missió.
 
El MOPI de la nostra escola és un punt molt fort que tenim. Creiem fermament amb la proposta educativa i això es reflecteix en els nostres alumnes ja, des del mateix "bon dia" de primera hora.
 
L'Oriol Navarro, director de l'escola, els ha explicat el projecte de tota l'escola. L'Anna Segura, directora de l'Escola Infantil i Maribel Ibañez, coordinadora de MOPI, els han explicat aquesta etapa educativa que va dels de P3 a P5. Els assistents han pogut fer preguntes durant el recorregut, tant a elles, com a les mestres que estaven a les aules. Poder veure l'ambient i les dinàmiques en un dia a dia corrent a les aules de la nostra escola fa que es puguin fer una idea molt real i clar del que és el MOPI.
 
Gràcies per venir-nos a visitar!

 

Comparteix