El Mag Pepelu fa un espectacle a la nostra escola

La Berta Pascual, actual alumna de l’escola, Laia Rión, ex alumna i Anna pascual, també ex alumna, ens demanen la nostra ajuda.

| 27-09-2017

La Berta Pascual, alumna de 2n de batxillerat, porta nadant des dels 6 anys i als 9 va començar amb el waterpolo. És també jugadora del Club Natació Catalunya (en l'absolut) i del Club Esportiu Mediterrani (en categoria juvenil). La Laia Rión, que com comentàvem és antiga alumna de l'escola (actualment està al CAR de Sant Cugat), és jugadora del Club Natació Catalunya d'ençà que tenia 7 anys. I l'Anna Pascual, també antiga alumna, està a 3r any d'Educació Primària, és jugadora des dels 13 anys, actualment és delegada de l'equip femení, i ex waterpolista de l'equip absolut de Catalunya.

Les tres pertanyen a l'equip de waterpolo del Club Natació Catalunya femení. Aquest equip ha aconseguit pujar de Primera Catalana a Primera Nacional, tot un esforç i un repte. Però ara es troben amb un problema per seguir endavant amb la competició per manca de finançament. Per intentar solucionar-ho, han pensat un seguit d'activitats per recaptar fons i poder seguir així amb la lliga en l'àmbit nacional.

Una d'aquestes iniciatives tindrà lloc el proper dissabte 30 a les 19:00h a l'Auditori Magis de la nostra escola. Es tracta, per tant, d'una activitat organitzada i convocada pel Club de Natació de Catalunya nosaltres els hem facilitat el lloguer de l'espai. Serà un espectacle de màgia amb el Mag Pepelu!. Amb l'entrada col·laborarem a ajudar que aquestes noies puguin seguir mostrant totes les hores que entrenen i tota l'energia que tenen per seguir demostrant que es mereixeen estar on estan.

Comparteix